RED & WAL - Chovatelská stanice německých a trpasličích pinčů

Red & Wal chovatelská stanice německých a trpasličích pinčů

Mgr. Zuzana Staňková

+420 603 239 967
stankova.z@centrum.cz

... Je ze mě máma ...

13.08.2013 08:47

V pátek 9. srpna 2013 se ze mě stala máma. Bylo to všechno nějak rychle, moje panička ani nepostřehla, že rodím. Ještě mi dodělávala pelíšek, je zelený jako jablíčko, plasťáček, ale prostorný a měkkoučký. je to vlastně půlka pískoviště, které jsme kdysi koupili pro malého Vojtu, když si ještě hrál na písku. Ale to já ještě nezažila. Teď je moje.

Nejdřív se mi narodil kluk - je červený, jmenuje se Allegro, jako jeho táta. po dlouhém odpočinku a čekání jsem porodila černého kluka s pálením. je moc pěkný a jmenuje se Argo. Hned za ním šla krásná droboučká a červeňoučká holčička Arka s červeným klukem. Tam panička váhá, jestli se má jmenovat Adagio nebo Amon-Re. To se ještě uvidí.za hodinku jsem znovu zapnula všechny své síly a porodila jsem červeného kluka Artuše, červenou holčičku Amélii a nakonec červenou holčičku Arabellu.

Jména nejsou jen tak náhodná. Musí začínat od A. Panička si s každým jménem něco připomíná.

     Allegro - první krycí pes a také hudební označení tempa.

    Argo - ale s čárkou, je název lodi argonautů, kteří se ve starověkém Řecku plavili pro zlaté rouno na Kolchidy.

    Arka - tak se jmenovala krásná černá fena knírače, která bydlela ve vedlejším domě.

    Artuš - to je na přání Jany K. podle jména krále Artuše (anglicky Arthur), který v 5. až 6. století bojoval za obranu Velké Británie proti Sasům a je opředen mnoha legendami, ale do rodokmenu napíšeme jméno v anglické verzi Arthur, protože na přihlašování na výstavy psát jméno s čárkou nebo háčkem je dost velký problém.

    Amélie - pochází z latinského aemilius, což znamená soupeřka, rivalka a to Amélie opravdu od prvních chvil života je. Taky připomíná film o dívce Amélii Poulain z Monmartru.

    Arabella - to si přál Vládíček podle postavy prinzezny ze seriálu Arabela, ale panička to upravila na dvojité l, protože to znamená taky operu Richarda Strausse z roku 1933 nebo španělsky "malá Arabka".

    Amon-Re je podle jména egyptského krále Amona, který panoval v 11. dynastii ve Straé říši a objevuje se jako bůh ve Vesetu. Samotné Amon znamená "neviditelný", "nespatřitelný", "skrytý" a také Řekové jej ztotožňovali se svým bohem Diem a uznávali ho jako nejvyššího ze všech bohů. Slovo Re znamená v překladu Slunce, označení "bůh". A navíc to vymysleli mí kamarádi Mirda a Majka, kteří do Egypta hodně jezdí, znají jeho dějiny. A já se k nim přidávám, protože mám Egyptskou historii ráda a několikrát jsem si přečetla o panovnících v knize Egypťan Sinuhet, kterou mám moc ráda.

A tak to bude. Doufám, že mí prďolkové, pinčlíci, děcka či mrňata, jak jim panička říká, budou pěkně přibývat a porostou do krásy a budou zdraví a najdou skvělé páníčky, kteří se jim budou věnovat a budou je mít rádi.