RED & WAL - Chovatelská stanice německých a trpasličích pinčů

Red & Wal chovatelská stanice německých a trpasličích pinčů

Mgr. Zuzana Staňková

+420 603 239 967
stankova.z@centrum.cz

1.6.2011

Tak a jsem tu zas. Konečně! Po dlouhé době! A dnes je svátek všech dětí! A kdy ho mají všichni psi? To si musím zjistit.

Ale aby to nebylo takové obyčejné a fádní, tak musím napsat něco o sobě, protože se za tu dlouhou dobu hodně věcí událo.

Duben a květen byly časově velmi náročné. Panička byla hodně pracovně vytížená, ale i přesto si našla čas a šla se mnou na cvičák, chodila se mnou hodně ven, pokud dovolilo počasí. Ráno vstávám kolem 4 hodin , rychle ji vzbudím a vytáhnu ji na procházku, abych si ulevila. nejdříve se jí vůbec nechce, ale tak dlouho škemrám, až vyleze z peřin a jde. Hodně si něco brblá, ale hlavní je, že jdeme. jinak má doma loužičku či hromádku. Pak mi obvykle dá něco k sežrání, granule v polévce, masíčko či něco tvarohového. Získám dostatek energie pro pořádné řádění, třebaže se jí chce spát. V týdnu, když jde do práce, už nespí, ale v sobotu to potom protáhneme třeba do půl desáté. 

Když odchází do práce, tak mi důrazně řekne "Calys, Kalinko, jdu do práce, tak se tu měj dobře a hlídej. Přijdu brzy. A nic tu nerozkousej!" a já už vím, že musím jít do pelíšku. To kousání moc nedodržuji. Občas něco rozežeru na malé kousky, třeba hadr, noviny, polštářky, přívodní šňůru do elektřiny (naštěstí je vypnutá), ponožky, knížku a jiné zajímavé věci.

Odpoledně se hned vypravíme ven a když svítí sluníčko, jdeme na zahradu a tady se proběhnu, vyřádím, zahrabu si v záhonech, občas sežeru nějakou ještěrku, chytím si slepýše a pořádně si s ním pohraju na házenou. Taky se ráda hrabu v kompostu a válím se v něm a pak nádherně voním, ta voňavka je velmi aromatická a ještě lepší je kočičinec nebo ptačí trus. Jo, to je odér.

V květnu  bala panička nemocná a moc jsme se neproběhly, potom měla maturity, takže chodila domů pozdě večer, až po sedmé hoině. Měla to dobře zařízené, Bořek a Pavlínka se mi věnovali. Mám je moc ráda a ráda s nimi běhám i blbnu. Je to paráda, když mě vezmou na zahradu nebo běhat. Myslí si, že mě unaví, ale to se pořádně mýlí. Já jim to taky umím nandat. Pořádně s nimi zacvičím, ruce i nohy je pak určitě pořádně bolí.

Mám taky novou kamarádku, je to kočička, ale nevím jméno. Bydlí s Ajkou v přízemí a je krásně mourovaná. Ráno ji pouštíme domů. Vždycky se srazíme ve vchodových dveřích čumáček na čumáček a dnes jsme se pěkně očichali. Je milá, lepší než Stoklasovic černý kocour, který na mě prská a vytahuje drápy.

Jsem už plně očkovaná, taky proti borelióze a mám i vodičku proti klíšťatům. Ty mě moc zlobí, i tak se mi totiž přicucnou na krku, na hlavě nebo v tříslech a pod packami. A u paní doktorky jsem se vážila - jsem už velká holka a mám 12,6 kg.

Fotky nějaké budou přidané do alba, není jich mnoho, protože se prý špatně fotím. Asi jsem na fotografy moc rychlá.

A na závěr, všechno nejlepší, milé děti. Dnes máte svátek.